Bez kategoriipolska giełda krypto i bitcoin btc

W ostatnich dniach i tygodniach zrobiło się bardzo głośno o szyfrowanych walutach elektronicznych czyli kryptowalutach. W dużej mierze za sprawą dynamicznego wzrostu cen tych walorów. Większość kryptowalut szybko zyskuje na wartości oraz coraz większe zainteresowanie. To  samo dotyczy giełd kryptowalut. Przeżywają one prawdziwe oblężenie. Wśród nich jest również nie jedna polska giełda kryptowalut. Oczywiście najwięcej użytkowników na pewno zdobywa polska giełda kryptowalut i Bitcoin BitBay jednak jest też kilka innych, które coraz mocniej promują się w internecie i nie tylko. Dziś spróbuję przybliżyć wam jakiego typu formy marketingu internetowego może wybrać polska giełda kryptowalut gdy chce zdobyć więcej użytkowników.

Jakie sposoby marketingu internetowego będą miały sens gdy chodzi o promocję takiego podmiotu jak polska giełda kryptowalut?

Wbrew pozorom sprawa wcale nie jest taka prosta i oczywista jak by mogło się wydawać. Po licznych fraudach, scamach i oszustwach w trakcie i po ostatniej hossie z lat 2017/2018 Google oraz Facebook zabroniły promocji poszczególnych projektów kryptowalutowych oraz platform do handlu i ich wymiany. Aby móc promować się poprzez Google ADS trzeba mieć specjalną licencję i zgodę od Google. W praktyce po wpisaniu frazy “polska giełda kryptowalut” w wyszukiwarkę Google otrzymujemy wynik bez reklam:

polska giełda kryptowalut google

Z pewnością stanowi to spore utrudnienie zarówno dla właścicieli polskich platform oraz dyrektorów zarządzających marketingiem. Niestety raczej odpadają także takie formy promocji jak wizytówki Google Moja Firma, gdyż te lepiej sprawdzają się do promowania biznesów lokalnych. 

Zatem jak może się promować polska giełda kryptowalut?

Wygląda na to, że jedną z kluczowych form marketingu internetowego jaki może wybrać jakakolwiek nowa lub istniejąca polska giełda kryptowalut będzie pozycjonowanie strony. Ta forma promocji w przypadku takich podmiotów okazuje się jedną z najbardziej skutecznych oraz długotrwałych dzięki czemu przynosi spore korzyści takim platformom. Wiele z nich ma również rozbudowane programy afiliacyjne (tzw. programy partnerskie), które polegają na tym, że w zamian za polecanie użytkowników otrzymujemy prowizję kwotową lub od obrotu. To zdecydowanie dobry kierunek. Bazując na takich programach afiliacyjnych powstało w ostatnich wiele różnych stron internetowych. Inne portale zbierając różne informacje o poszczególnych giełdach lub np. kursach kryptowalut podlinkowują banerami lub przyciskami poszczególne platformy zachęcając do rejestracji. Często można spotkać różne osoby nagrywające mniej lub bardziej ciekawe materiały filmowe i udostępniając je na Youtube. Zazwyczaj w nich lub pod nimi znajdują się takie linki referencyjne. Trzeba jednak pamiętać, że Youtube również uniemożliwia publikowanie reklam video i display kryptowalut oraz giełd więc jest to jedyna taka forma, na tym portalu która jest legalna i dostępna. Polska giełda kryptowalut podobnie jak jej zagraniczne odpowiedniki może promować się również poprzez tzw. marketing szeptany na forach internetowych. 

kryptowaluty youtube

 

Poz